ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ СТОСОВНО КОРОНАВІРУСУ

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ СТОСОВНО КОРОНАВІРУСУ

У зв’язку із пандемією коронавірусу у світі, і задля максимального унеможливлення поширення цього вірусу в Україні, зокрема у нашому місті, ми закликаємо вас дотримуватись засобів особистої гігієни, а саме:
– ретельно і часто мити руки з милом;
– користуватись дезінфікуючими засобами;
– обмежити контакт з великою кількістю людей без потреби на це (супермаркети тощо);
– при спілкуванні між собою дотримуватись дистанції;
– при кашлі та чханні обов’язково прикривайте рот хусткою, або рукою (ліктем);
– менше торкатись своїми руками обличчя та слизових оболонок;
– менше користуватись громадським транспортом;
– якщо ви погано себе почуваєте, у вас температура, нежить, чи кашель – самоізолюйтесь, не виходьте з дому, не йдіть до поліклінік чи лікарень. Зателефонуйте своєму лікареві, викликайте швидку допомогу у випадку, коли симптоми справді вказують на зараження вірусом;
– також, якщо ви, чи ваші родичі, знайомі, нещодавно повернулись з-за кордону, а саме з країн, де є спалах вірусу (особливо Італія), обов’язково залишайтесь вдома протягом 14 днів, обмежте контакт з тими, хто повернувся в Україну, наголошуйте їм на цьому;
– будьте максимально уважні та обережні, та зберігайте усі інструкції, які надають офіційні джерела інформації;
– не поширюйте чуток.

Також, декілька основних правил поведінки у храмі у цей період:
1) якщо у вас є симптоми грипу чи цього вірусу (а це – кашель, нежить, підвищена температура, ломота тіла та інші) залишайтесь вдома. Це стосується не лише будніх днів, а також неділі та свят. Зараз є можливість молитись Літургію через онлайн-трансляції чи на радіохвилі Ватикану.
Особа, яка пропустила відвідування храму у неділю чи свята через хворобу – гріха не має!
2) просимо вас обмежити цілування ікон чи інших святих речей у храмі;
3) дотримуймося культури прийняття Святого Причастя – не облизувати ложечку, широко відкривати уста і не закривати їх, поки священик не покладе частичку та не забере ложечку від ваших уст.
4) дотримуймося дистанції у храмі між собою. Якщо у храмі уже є значна кількість осіб, просимо вас залишатись на вулиці.

Коментар блаженнішого Святослава стосовно ситуації, яка склалась:
«Ми зобов’язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних розпоряджень органів державної влади. Крім цього, заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають у зоні найбільшого ризику.
У цей час Великого посту дотримуймося домашнього молитовного правила. Можна користати із трансляцій богослужінь за посередництвом сучасних засобів комунікації».
Також зазначає, – від влади очікуємо розуміння до людей. А всі громадяни, – повинні відчувати сьогодні особливу відповідальність за здоров’я, своє і ближнього».

Підготував: Святослав Херович

Парафія