На Ясній Горі в Гошеві відбулася онлайн-проща з нагоди вшанування Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

На Ясній Горі в Гошеві відбулася онлайн-проща з нагоди вшанування Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

У середу 5-го серпня 2020 р. Б на Ясній Горі в Гошеві відбулися урочистості з нагоди вшанування свята Пресвятої Богородиці, прославленої в Чудотворній іконі. Цьогорічні святкування пройши в режимі онлайн. У святкуванні взяли учасить отці дрогобицького монастиря: о. Ігумен Йосиф Кралька ЧСВВ і о. Роман Шуп’яний ЧСВВ.

У переддень свята, онлайн-проща розпочалася Хресною Дорогою Господа нашого Ісуса Христа з Пресвятою Богородицею, котру провів о. Анастасій Кабаль, ЧСВВ

У сам празник урочисту Божественну Святу Літургію очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ у співслужінні із Протоігуменом Провінції св. Миколая о. Франциском Ониськом, ЧСВВ та священиками, які прибули з інших василіянських монастирів в Україні та парафій. У своїй гомілії о. протоігумен Йоан, наголошуючи на важливості свята, розкрив зміст і символіку гори в християнській духовній традиції: “В біблійній історії ми часто читаємо, як гора представлена місцем, де відбувалися величні Діла Божі. Таким чином, гора стала символом наближення Бога до людини, а людини до Бога і місцем зустрічі людини з Богом. Доказом цього є вручення Богом Таблиць Завіту для Мойсея на горі Синай, в новозавіній Історії Ісус Христос дає новозавітні закони, а саме, у вигляді блаженств; на горі відбувається Преображення Господнє, Відкуплення на горі Голгофі, Вознесіння на небо з гори Оливної і багато інших подій з Історії Спасіння відбувається на горі. Гора стала особливим місцем зустрічі людини з Господом. Також і Ясна Гора в Гошеві стала місцем, де людина йде назустріч Богові. В особливий спосіб, завдяки Пречистій Діві Марії. Саме тут, паломник промовляє до Ісуса через Марію”. Проповідник наголосив, що саме через Марію здійснилося спасіння людини, бо вона отримала благодать від Господа стати матір’ю Божого Сина. “Марія, як Мати Божого Сина, як незмінний і незрушний знак Божого вибору, поставлена у центрі боротьби добра і зла і залишається надійним знаком у боротьбі нашого щоденного життя”. о. Йоан наголосив, що Марія і після Успіння залишається з нами і продовжує Діло Спасіння Свого Сина і Вона веде нас до Ісуса в Тайнстві Євхаристії, щоб ми могли ставати і бути дітьми Божими. Постійний потік паломників до цього чудотворного місця свідчить про те, що Боже Діло є назрушне. На завершенн отець протоігумен заохотив присутніх до гарячої молитви до Пречистої Діви Марії.

Ігумен василіянського монастиря на Ясній Горі в Гошеві о. Мар’ян Гробельний, ЧСВВ, після завершення Святої Літургії, висловив слова вдячності для тих, хто взяв участь у прощі, а також, хто доєднався в режимі онлайн. «Ясна Гора в Гошеві особливу благодать отримала тоді, коли 283 роки тому, сюди на Ясну Гору перенесли Чудотворну ікону Матері Божої. Тут почалися робити чуда. Сюди почали приходити чисельні паломники, потік яких ніколи не переставав з тих часів прямувати сюди на Ясну Гору. Ясна Гора має своє сяйво, і це сяйво – це Божі ласки, котрі для нас випросила Пресвята Богородиця, що прославилася в Чудотворній іконі. Всім Вам дякую за спільну молитву, усім хто єднається з нами в радіо та онлайн трансляції. Ми про всіх вас пам’ятамо, молимося, ми разом з Вами йдемо у ті важкі часи. але в нас є вірна Заступниця, Покровителька і Провідниця до Царства Божого. Всім Вам бажаю щастя, здоров’я, успіхів у цьому земному житті» – наголосив о. Мар’ян.

Пригадаємо, що 5 серпня – особливий день для усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви, адже саме 5 серпня було об’явлення Матері Божої у Римі і була збудована перша Марійська базиліка у Римі. В цей день у 1737 році Гошівську Ікону Божої Матері було перенесено до монастиря.

1 липня 2009 р. Папа Римський Бенедикт XVI благословив і освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони Божої Матері.

5 серпня Апостольська столиця надала Гошівському монастиреві декрет про оголошення його Базилікою і приєднання до духовної єдності з усіма Марійськими святинями Католицької церкви в усьому світі. На Успення Пресвятої Богородиці, 28 серпня, на Ясній Горі відбулося коронування ікони Богородиці.

 

Уже майже три століття тисячі паломників моляться біля ікони Матері Божої з думкою про зцілення душі й тіла, з проханням заступництва Богородиці з надією та вірою.

За матеріалами http://osbm-hoshiv.in.ua/

Новини Парафія