Наприкінці загальної аудієнції, що відбувалася через чотири тижні після трагічних вибухів у Лівані, Папа звернувся зі словами солідарності до ліванців, особливо, мешканців Бейтрута, оголошуючи про спеціальний день молитви, з нагоди якого до Лівану вирушає його спеціальний посланець.
«Через місяць після трагедії, що уразила місто Бейрут, моя думка знову лине до дорогого Лівану та його населення, що переживає важкі випробування», – сказав Папа Франциск наприкінці загальної аудієнції в середу, 2 вересня 2020. Перед цим він покликав до себе священика з Лівану, який, тримаючи в руках національний прапор, брав участь в цій аудієнції, і якого він побачив, прямуючи до свого місця та вітаючись з прочанами. Тож на фоні ліванського прапора, Глава Католицької Церкви мовив:
«Як святий Іван Павло ІІ сказав тридцять років тому в поворотний момент історії країни, також і я сьогодні повторюю: Перед обличчям неоднократних трагедій, яких зазнає кожен з мешканців цієї землі, ми усвідомлюємо серйозну небезпеку, що загрожує самому ж існуванню країни. Ліван не може бути покинутим у своїй самотності. Понад сто років Ліван був країною надії, також і в найтемніші періоди своєї історії, ліванці зберігали свою віру в Бога і показали знатність зробити свою землю місцем толерантності, пошани співжиття, унікальним в регіоні». За словами Святішого Отця, «глибоко правдивим» є ствердження про те, що Ліван є чимось більшим, ніж країна, що він – послання надії, приклад плюралізму, й ми «не можемо дозволити, аби ця спадщина загубилася».