Спільнота Лярш-Ковчег відвідала “Місто солі”

Спільнота Лярш-Ковчег відвідала “Місто солі”

21 жовтня спільнота “Лярш-Ковчег” зі Львова відвідала Дрогобич. Мандрівка відбулася в рамках проєкту “Рідний край: особливий погляд”, підтриманого Управління соціального захисту Львівської міської ради. Першою зупинкою мандрівки в місті був монастир і храм святих Апостолів Петра і Павла, яким опікуються отці василіяни. З доручення о. ігумена Йосифа, гостей зустрів і привітав о. Роман Шуп’яний, ЧСВВ, який коротенько розповів про монастир і храм: трішки історії, актуальний стан, про кількість ченців в монастирі, про їхнє служіння.

 

Відтак, разом з о. Яном, духівником і капеланом спільноти, відслужили в храмі Молебень до Серця Христового. Дуже цікавою і креативною була проповідь о. Яна на тему важливості живого спілкування з ближніми. Бо саме воно робить наш кожен день якскравим і прожитим недаремно.

Після молитви в храмі, гостей запросили до монастирської трапезної, де їх чекав смачний борщ.

Після обіду гостей ще чекала цікава екскурсія містом, яку провів парафіянин храму Святослав Херович. Щира йому подяка за знайдений час на волонтерське служіння, попри щільний робочий графік. Гості мали змогу побачити і почути історії про історичні пам’ятки Дрогобича, про знаменитих мешканців нашого міста.

Наповнені незабутніми вараженнями учасники мандрівки повертались до Львова.

Довідка

Лярш-Ковчег – це люди з розумовою неповносправністю і без неї, які розділяють життя у спільноті.
«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. Спільнота налічує близько 100 членів (60 людей з особливими потребами та 30 асистентів та волонтерів). Мета спільноти – дати людям, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя через дружбу, спільну працю, проведення дозвілля та молитву. Загалом «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні, денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше. Денна програма – це програма соціально-побутової адаптації для осіб з глибокою формою розумової неповносправності. У будинку підтриманого проживання “Витанії” друзі розділяються з асистентами і будні, і свята. Жителі “Витанії” відчувають себе справжньою сім’єю, адже ділять разом 24 години на добу.
У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 153 спільноти в 38 країнах світу на 5 континентах.
 
Новини Обране Парафія