Парафіяльні хори

Хор «Благовіст»

Хор «Благовіст» заснований восени 1990 року при церкві свв. Апп. Петра і Павла оо. Василіян у м. Дрогобич.

За цей період часу хор брав участь у Богослужіннях не тільки у нашій парафіяльній церкві, але і у інших храмах. Хор є учасником концертів духовної музики міста Дрогобич.

«Благовіст» виконує Службу Божу М. Леонтовича, твори Д. Січинського, Д. Бортнянського, М. Вербицького, а також духовні твори К. Стеценка, А. Веделя та о. В. Мендруня ЧСВВ.

Хор «Місіонер»

Хор «Місіонер» був заснований 11 грудня 1998 року. Регент хору: Роман Оксана. Першу Божественну Літургію у храмі Петра і Павла оо. Василіян у м. Дрогобичі хор співав 1999 року у день Воскресіння ГНІХ.

Щороку у м. Дрогобич відбувається фестиваль «Колядує Франкове Підгір’я», у якому згаданий хор бере активну участь.

З часу заснування хористи побували у багатьох відпустових місцях, селах та містах України. Кожна поїздка супроводжується Службою Божою, сповіддю, св. Причастям.

Наша ціль: прийти до Христа, до Марії співаючи на славу Божу для спасіння своїх душ та наших ближніх.

п. Оксана Роман

Хор «Світло тихе»

Хор «Світло тихе» заснований у грудні 2006 року. Регент хору: Оксана Хомик.

Хор брав участь у фестивалях «Колядує Франкове Підгіря» (Дрогобич), «Коляда на Майзлях» (Івано-Франківськ), «Велика коляда» (Львів). Репертуар хору становлять твори українських і європейських композиторів від доби Бароко (XVII ст.) до сучасності: свт. Дмитра Туптала, Миколи Дилецького, Дмитра Бортнянського, о. Михайла Вербицького, Миколи Леонтовича, Олександра Кошиця, Ігоря Соневицького, Arvo Pärt.

Громадянська позиція хорового колективу реалізовується у волонтерській діяльності, організації благодійних концертів.

Основне покликання хору – спів Божественної Літургії на більшу славу Божу.

Хор «Пісня серця»

Дитячий хор «Пісня серця» був заснований у листопаді 2009 року. Регент: Роман Оксана. Першу Божественну Літургію у храмі Петра і Павла оо. Василіян у м. Дрогобичі хор співав 22 грудня 2009 року.

Дитячий хор, разом із дорослим «Місіонер» бере активну участь у фестивалі «Колядує Франкове Підгір’я».

За роки існування дитячих хор побував у багатьох відпустових місцях, селах та містах України. Співаючи Службу Божу, діти у кожній Літургії беруть активну участь, сповідаючись і причащаючись.

Головна мета – прославляти Христа, віддаватися у руки Марії і йти дорогою життя з Богом.

Все, що робимо, - робимо на славу Божу для спасіння своїх душ та ближніх.

п. Оксана Роман

Святий Василій Великий:

Псалом розпогоджує душу. Він дає мир, що заспокоює дикі і бурхливі думки. Він злагіднює мир душі, а що невгамоване, очищує (св. Василій Великий, Гомілія на Пс. 1).
У нещасті не падай у відчай! Не говори про сліпий збіг обставин й долі, так наче б не було Керманича, що править світом… Пам’ятай, що Бог, який нас створив і оживив, дав для кожної душі відповідний вік життя, та призначив одній людині цю, а іншій ту годину смерті. Він постановив, щоб одна довше перебувала в тілі, а інша, щоб скоріше була з цих оков визволена – відповідно до недослідимих замірів своєї премудрості і справедливості (св. Василій Великий, В честь мучениці Юліти).
Вправа в мовчанні добра для початківців, бо коли триматимуть язик, дадуть доказ стриманості, а, перебуваючи безперервно й постійно в мовчанні, навчаться від розумних як належить питати й відповідати. Бо є щось і в тоні голосу, і в способі бесіди, і у виборі хвилини, і в доборі слів, що відрізняє монаха від світського (св. Василій Великий, ШПр. 13).
Яку взаємну любов треба мати? – Таку, яку виявив і якої навчив Господь словами: «Любіть один одного, як я полюбив вас. Більшої від цієї любові ніхто не має над того, хто свою душу віддає за друзів своїх» (Ів. 15:12-13). Коли душу потрібно віддати, то скільки більшим є виявляти зичливість у щоденних життєвих справах, не заради людських обов’язків, але щоб подобатися Богові, а братам принести користь (св. Василій Великий, КПр. 162).
Не цурайся правди… Вона – чиста. Їй не треба оборонців, вона сама свідчить про себе. Ще щось більше сказати – буде пониженням для неї (св. Василій Великий, Гомілія на свято муч. Маманта).

Катехитична школа

На уроках катехизації використовуються цікаві, нові засоби, які допомагають дітям краще та ефективніше відкритися на слухання Слова Божого.

Зокрема це:

- Застосування активних та інтерактивних методів навчання;

- Технічні засоби;

- Наочні ілюстрації, ігри, пісні, руханки.

Блаженніший Любомир сказав: «Процес катехизації повинен тривати від зачаття до останніх хвилин земного життя, тому що це є процес оцерковлення і виховання у вірі». Тобто, катехитична наука є одинією із найголовніших методів удосконалення християнського життя.

Тому хотілося б звернутися сьогодні до батьків Христовими словами: «Дозвольте дітям, нехай ідуть до мене, не бороніть їм: таких бо Царство Боже» (Лука 18,6).