Медіа

Монаше покликання. о. Анастасій Кабаль, ЧСВВ розповідає як розпізнати своє покликання та плекати його.

Преосвященний Владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицький та Преосвященний Владика Василь Тучапець, екзарх Харківський у присутності численного духовенства та мирян освятили наріжний камінь під будівництво нової будівлі монастиря оо. Василіян у Дрогобичі.

Ієромонахи Чину Святого Василія Великого: Северин Бараник, Яким Сеньківський та Віталій Байрак проголошені блаженними папою Іваном Павлом ІІ.
Про їхнє життя і подвиг розповідає цей фільм студії "ТВ Алилуя" (реж. Анатолій Цимбал)

Чудотворну Гошівську ікону Матері Божої 28 серпня 2009 р.Б. було короновано митрополитом Іваном Мартиняком. "ТВ Алилуя" представляє зі свого архіву коротенький звіт про цю історичну подію.

Святий Василій Великий:

Щоденно причащатися і приймати св. Тіло і Кров Христа – це добре й дуже корисно, бо Христос явно сказав: «Хто їсть моє Тіло і п’є мою Кров, має життя вічне» (Ів. 6:56). І хто ж може сумніватися, що бути безнастанно учасником Життя – це жити щасливим і багатим життям? Ми в Кесарії причащаємося чотири рази кожного тижня: в неділю, середу, п’ятницю і суботу, а в інші дні, якщо випаде пам’ять Святого (св. Василій Великий, Лист 93).
Після смерті перейдеш до вічного життя, від пониження у людей – до Божої слави, від горя цього світу, від кар – до вічної відради з ангелами в небі. Земля тебе не прийняла за громадянина – небо тебе прийме. Світ тебе переслідував, а ангели понесуть тебе і представлять Христові (св. Василій Великий, А.Б. 1).
Плоди належать тому, чия була праця й труди. Тільки переможцям належать вінці перемоги. Хто ж вінчає чоловіка, що навіть не став до бою? А в цьому бою замало перемогти, тут конечно треба «законно боротися», як каже Апостол (2 Тим. 2:5), а це значить, з наказаних речей найменшої не опустити, все робити, як наказано (св. Василій Великий, Вступ до Ширших Правил).
Ти пастир? Тоді вважай, щоб ти не занедбав чогось з того, що пастирю належить! Що ж це таке? Те, що заблукало приведи назад; перев’яжи зранене, вилікуй слабе! (св. Василій Великий, Уважай на себе).
Не годиться слова науки використовувати ані для своєї слави, ані для хизування, ані для користі, догоджаючи слухачам, зважаючи на приємність, але треба говорити перед Богом на Його славу (св. Василій Великий, МПр. 70).