Радіопрограми

Голос місіонаря

радіопроект оо. Василіян у Дрогобичі, програму веде о. Юстин Борис, ЧСВВ

Слухати ще... 1, 2, 3, 4 ... 6, 7, 8, 9, 10

Святий Василій Великий:

Щоденно причащатися і приймати св. Тіло і Кров Христа – це добре й дуже корисно, бо Христос явно сказав: «Хто їсть моє Тіло і п’є мою Кров, має життя вічне» (Ів. 6:56). І хто ж може сумніватися, що бути безнастанно учасником Життя – це жити щасливим і багатим життям? Ми в Кесарії причащаємося чотири рази кожного тижня: в неділю, середу, п’ятницю і суботу, а в інші дні, якщо випаде пам’ять Святого (св. Василій Великий, Лист 93).
У кожному ділі, хоч би здавалося марне, бережися надмірності і легковаження. Усе роби, немов на Божих очах (св. Василій Великий, А.Б. 2).
Як ті, що мають слабкі очі, відвертають свій погляд від яскравих речей, а залюбки дивляться на зелень і квіти, так і душа не повинна дивитися тільки на сумні речі та займатися сьогочасними злиднями, але мусить звертати своє око на правдиве добро і про нього роздумувати (св. Василій Великий, Про подяку).
Чи ж не почнемо роздумувати про день Господній? Цей день страшної ваги, коли ті, що чинили добрі діла, стануть праворуч Судді і дістануть царство в небі, а тих, що стануть ліворуч за нестачу добрих діл покриє геєна вогню і вічна мряка (св. Василій Великий, Вступ до Ширших Правил).
А коли закінчиться день, треба скласти Богові подяку за все, що нам дав, і за все, що ми доброго зробили. А з прогрішень треба сповідатися, бо коли ми, добровільно чи не добровільно, у чомусь провинилися – у слові чи в ділі, чи в самій тільки гадці, - за все треба перепросити Бога в молитві. Надзвичайно корисно задумуватися над минулими помилками, щоб їх остерігатися на майбутнє (св. Василій Великий, ШПр. 37).