Радіопрограми

Голос місіонаря

радіопроект оо. Василіян у Дрогобичі, програму веде о. Юстин Борис, ЧСВВ

Слухати ще... 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7... 9 10

Святий Василій Великий:

Віддайся цілковито Господеві! Запишися до Церкви... Вчися, - нехай тебе навчать жити за Євангелієм: берегти очі, стримувати язик, панувати над тілом, упокоряти дух, бути чистим серцем, приборкувати в собі гнів! Коли тебе грабують, не судись! Коли тебе ненавидять - люби! Коли переслідують - терпи! Лають тебе - благослови! Вмирай для гріха! Розіпни себе з Христом на хресті! Віддай всю свою любов Господеві! Але це важко! А що ж добре є легке? Чи сплюх лишив по собі пам'ятник перемоги? Чи увінчано когось з тих, хто свій час проводить на забавах і в музиці? Тільки той, хто біг, дістав нагороду! (св. Василій Великий, Напоумлення до св. Хрищення).
Взяти свій хрест значить: бути готовим на смерть за Ісуса Христа, умертвляти тіло і всі пристрасті, зносити всякі небезпеки за Ім'я Христове і не мати ніякого прив'язання до дочасного життя (св. Василій Великий, ШПр. 6).
Усе наше життя має лиш одну мету й одне правило: виконати Божі Заповіді по Божому вподобанню. Тож і докладність у виконуванні поодиноких вчинків буде лежати в їх згідності з Божою волею. А коли будемо старатися сумлінно виконувати кожне діло згідно з Божою волею, тим самим завжди будемо з'єднані з Богом безнастанною пам'яттю про Нього (св. Василій Великий, ШПр. 5).
Що є знаменом християнина? Віра, що діє через любов. А що є знаменом віри? Певне й сильне переконання у правдивості Божих слів, яке б не порушила ніяка гадка, введена природною конечністю, чи прикрита плащиком побожності. А знаменом віруючого є: бути утвердженим у тім переконанні силою Божих слів, і не відважитися що-небудь відкинути ані додати (св. Василій Великий, МПр. 80:22).
Усе довір'я покладай на всемогутню руку Всевишнього Царя, що як тільки покажеться, відразу приневолює противників до страху і втечі... Ідеш за переможним Царем, що хоче тебе зробити учасником своєї перемоги. Навіть умираючи, не будеш переможений, навпаки, саме тоді переможеш, бо збережеш ненарушену правду і свободу її визнавати (св. Василій Великий, А.Б. І).