Menu

СВЯТКУВАННЯ З НАГОДИ 150-ЛІТТЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТА 100-ЛІТТЯ ВІД ДНЯ ПЕРЕХОДУ ДО ВІЧНОСТІ БЛАЖЕННОЇ ЙОСАФАТИ (ГОРДАШЕВСЬКОЇ)

6 квітня 2019 року, знагоди 150-ліття з дня народження та 100-ліття від дня переходу до вічності блаженної Йосафати (Гордашевської) – засновниці Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла Львівської Архиєпархії (м. Львів, вул. Театральна, 11) було звершено Архиєрейську Божественна Літургію, яку очолив Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський.

Митрополиту Ігорю співслужили Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Гліб, Єпископ єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні, Апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії та Апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі (Франція), Преосвященний владика Михаїл, Екзарх Одеський УГКЦ, Преосвященний владика Григорій Комар, Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Преосвященний владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийської єпархї, владика Едвард, Єпископ-помічникЛьвівськоїАрхидієцезіїРимо-Католицької Церкви в Україні та численне духовенство.

У Божественній Літургії чисельно взяли участь сестри служебниці та представники інших жіночих і чоловічих монаших згромаджень.

Відтак у мерії Львова відбуласяміжнароднанауковаконференція «Робіть добро, і зло не досягне вас». Від громади міста Львова учасників конференції привітав і вручив відзнаки заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. Також сестер служебниць привітали Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, і Олег Березюк, позаштатний радник міського голови Львова.

«Назва сьогоднішньої конференції свідчить про те, що добро витісняє зло. І що більше акценту на діях, які об’єднують, підсилюють віру, то більше добро буде витісняти зло. І в цьому дуже динамічному світі, саме такі приклади великих постатей є ще важливішими. Бо те, на що ми опираємося, те, у що віримо, те, до кого, як і коли ми можемо прийти, визначає, якими ми будемо, як буде отворити сьогодні шнюреальність і наше майбутнє. Тож маю дуже велику честь відіменіміськогоголови та всієїгромадимістаподякувати вам за ту великупрацю, яку виробите», — сказав Андрій Москаленко, заступник міськогоголови Львова з питаньрозвитку, і вручив відзнаки.

За проявмилосердя і любов до ближніх, жертовнудуховну-просвітницькупрацю та формування основ християнськихцінностей для молодого покоління, подякамивідгромадиміставідзначено: сестру Єлисавету (Проць) і сестру Мартину (Коста). Також за ревнеслужіння і віддану духовно-просвітницькупрацю, проявмилосердя і любов до ближніх та з нагодивідзначенняпам’ятіпреподобноїЙосафати (Гордашевської), дипломом відзначеноЗгромадження сестер служебницьНепорочноїДівиМарії.

«Блаженна свята Йосафатазібрала нас і на молитві в храмі, і в ційпросторійзалі, щобпригадати нам про необхідністьглибокогохристиянськогожиття. Життяблаженноїбулонедовгим, але повнимгеройськихдуховнихподвигів. Блаженна спішиласяжити і за короткий час здобуладосконалість. Вона є співзасновницеюЗгромадження сестер служебницьУкраїни. Їйдовелосябагатовитерпіти, але вона ніколи не оскаржувалаінших, а невтомнопрацювала для ближніх. Відперевтоми, недоїдання та холоду людськихсердець сестра захворілатуберкульозомкісток і у важких болях померла. Не нарікала, а з великою любов’юприйняла волю Бога», — зазначивВисокопреосвященнийвладикаІгор, Митрополит і АрхиєпископЛьвівський УГКЦ.

«Минулоготижня ми мализмогувідвідати сестер в їхнійсоціальнійобителі на вул. Промисловій — там пануєглибокалюбов, яка бережелюбовінших. Сьогодні ми святкуємольвів’янку, яка стала цеглинкоюцінностей — українськихцінностейпобудовисуспільства. Блаженна не пішла на компромісзі злом. Сьогоднісвітстоїть на межідужеглибокоїкризи, яка почалася давно через зневагуцінностей і компромісу. Бо права без цінностей — цевседозволеність, а вседозволеність — церуйнація. І сьогодніцянауковаконференція у приміщеннідержавної установи є насправдікрокомназустріч оборони цінностей. Наше завдання — тут, у Львові, святкуючилюдину, яка не пішла на компроміс з дияволом, а випромінювалалюбов, за яку їїще й карали, бути прикладом служіння людям і цінностям. Дякую, сестри, вам, щови є прикладом такого служіння, і ваша обитель є прикладом такого світла, яке має вести нас до перемоги» , — сказав Олег Березюк, позаштатнийрадникміськогоголови Львова.

Конференціязібрала в одному заліпредставниківрізнихмонашихЗгромаджень та мирян. Про головніособливостіконференціїрозповіла с. Андрея (Якимець), заступницяпровінційноїнастоятельки сестер служебницьНепорочноїДівиМарії.

«Конференціямає статус міжнародної і наукової, та має два первиннізавдання: за допомогою 5 основнихдоповідей, якібудутьозвучені, заслухані, ми сподіваємосяпоказати роль і значенняконкретноїісторичної особи, громадянкицьогоміста у якому ми живемо, виходячи з того, щоісторіюпишутьособистості, а не маси. А друга мета — показатицейзв’язок та певніісторичні і суспільно-історичніпаралелізламу ХІХ і ХХ століть, і вже того періоду, в якому ми живемо», — акцентувала с. Андрея Якимець.

БлаженнуЙосафату часто називаютьжінкою з великим серцем, бо вона не мала страху початищосьнове, щоранішеніхто не робив.

«Йосафатабуладужевідважною, і цявідвага, і довіра до Бога витісняливсілякі страхи. Адже коли вона стала першою сестрою Згромадження, то їйбулолишетрохи за двадцять. Але вона не бояласявчитисячогось нового і це давало дужедобрі плоди», — підсумувала с. Мирослава Яхимець, провінційнанастоятелька сестер служебницьНепорочноїДівиМарії в Україні.

Додамо, що після конференції в мерії, у Львівському органному залі, що на вул. С. Бандери, 8, відбулася урочиста академія до 150-ліття від дня народження і 100-ліття від дня переходу до вічно стіпреподобної матері Йосафати (Гордашевської).

Джерело: Фейсбук-сторінка Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії та Духовна велич Львова 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Анонси

Блаженні Василіянські мученики о. Северіян Бараник, о. Яким Сеньківський та о. Віталій Байрак

Пошук

тел: (03-244) 3-90-58

Розділи

Menu

Інформаційні ресури УГКЦ