Майстер-клас із писанкарства відбувся на парафії св. апп. Петра і Павла, м. Дрогобич

Майстер-клас із писанкарства відбувся на парафії св. апп. Петра і Павла, м. Дрогобич

Учні катехитичної школи, духовно зростаючи, пізнають національні традиції. 20 квітня, у Лазареву суботу ми вчилися писати справжні українські писанки. Майстриня Ірина Волощак подарувала нам незабутній досвід.

Тепер ми знаємо історію писанки, можемо розповісти, чому її вважають оберегом, які орнаменти притаманні окремим регіонам України, що символізують різні кольори на такому особливому яйці. Більшість із нас вперше побачили писачки і вперше так обережно і трепетно тримали щось у руках:  молодші діти малювали на видутих яйцях, а старші – на повних. Дехто з дітей намагався відтворити геометричні візерунки, а інші – розписували яєчко різнокольоровими квіточками, пташками і деревами. Процес малювання гарячим бджолиним воском захопив кожного. Пам’ятаємо, що давні традиції в християнському світогляді набули нового змісту, тому й наші писанки вдалися на славу Божу.
Майстер-клас із писанкарства виявився неймовірно цікавим, адже ця традиція – рідна, а ми повинні її берегти, навчаючи дітей розуміти, вміти і любити.

п. Ольга Чапля

Новини Парафія