СВЯТКУВАННЯ З НАГОДИ 150-ЛІТТЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТА 100-ЛІТТЯ ВІД ДНЯ ПЕРЕХОДУ ДО ВІЧНОСТІ БЛАЖЕННОЇ ЙОСАФАТИ (ГОРДАШЕВСЬКОЇ)

СВЯТКУВАННЯ З НАГОДИ 150-ЛІТТЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТА 100-ЛІТТЯ ВІД ДНЯ ПЕРЕХОДУ ДО ВІЧНОСТІ БЛАЖЕННОЇ ЙОСАФАТИ (ГОРДАШЕВСЬКОЇ)

6 квітня 2019 року, знагоди 150-ліття з дня народження та 100-ліття від дня переходу до вічності блаженної Йосафати (Гордашевської) – засновниці Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла Львівської Архиєпархії (м. Львів, вул. Театральна, 11) було звершено Архиєрейську Божественна Літургію, яку очолив Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський.

Митрополиту Ігорю співслужили Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Гліб, Єпископ єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні, Апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії та Апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі (Франція), Преосвященний владика Михаїл, Екзарх Одеський УГКЦ, Преосвященний владика Григорій Комар, Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Преосвященний владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийської єпархї, владика Едвард, Єпископ-помічникЛьвівськоїАрхидієцезіїРимо-Католицької Церкви в Україні та численне духовенство.

У Божественній Літургії чисельно взяли участь сестри служебниці та представники інших жіночих і чоловічих монаших згромаджень.

Відтак у мерії Львова відбуласяміжнароднанауковаконференція «Робіть добро, і зло не досягне вас». Від громади міста Львова учасників конференції привітав і вручив відзнаки заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. Також сестер служебниць привітали Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, і Олег Березюк, позаштатний радник міського голови Львова.

«Назва сьогоднішньої конференції свідчить про те, що добро витісняє зло. І що більше акценту на діях, які об’єднують, підсилюють віру, то більше добро буде витісняти зло. І в цьому дуже динамічному світі, саме такі приклади великих постатей є ще важливішими. Бо те, на що ми опираємося, те, у що віримо, те, до кого, як і коли ми можемо прийти, визначає, якими ми будемо, як буде отворити сьогодні шнюреальність і наше майбутнє. Тож маю дуже велику честь відіменіміськогоголови та всієїгромадимістаподякувати вам за ту великупрацю, яку виробите», — сказав Андрій Москаленко, заступник міськогоголови Львова з питаньрозвитку, і вручив відзнаки.

За проявмилосердя і любов до ближніх, жертовнудуховну-просвітницькупрацю та формування основ християнськихцінностей для молодого покоління, подякамивідгромадиміставідзначено: сестру Єлисавету (Проць) і сестру Мартину (Коста). Також за ревнеслужіння і віддану духовно-просвітницькупрацю, проявмилосердя і любов до ближніх та з нагодивідзначенняпам’ятіпреподобноїЙосафати (Гордашевської), дипломом відзначеноЗгромадження сестер служебницьНепорочноїДівиМарії.

«Блаженна свята Йосафатазібрала нас і на молитві в храмі, і в ційпросторійзалі, щобпригадати нам про необхідністьглибокогохристиянськогожиття. Життяблаженноїбулонедовгим, але повнимгеройськихдуховнихподвигів. Блаженна спішиласяжити і за короткий час здобуладосконалість. Вона є співзасновницеюЗгромадження сестер служебницьУкраїни. Їйдовелосябагатовитерпіти, але вона ніколи не оскаржувалаінших, а невтомнопрацювала для ближніх. Відперевтоми, недоїдання та холоду людськихсердець сестра захворілатуберкульозомкісток і у важких болях померла. Не нарікала, а з великою любов’юприйняла волю Бога», — зазначивВисокопреосвященнийвладикаІгор, Митрополит і АрхиєпископЛьвівський УГКЦ.

«Минулоготижня ми мализмогувідвідати сестер в їхнійсоціальнійобителі на вул. Промисловій — там пануєглибокалюбов, яка бережелюбовінших. Сьогодні ми святкуємольвів’янку, яка стала цеглинкоюцінностей — українськихцінностейпобудовисуспільства. Блаженна не пішла на компромісзі злом. Сьогоднісвітстоїть на межідужеглибокоїкризи, яка почалася давно через зневагуцінностей і компромісу. Бо права без цінностей — цевседозволеність, а вседозволеність — церуйнація. І сьогодніцянауковаконференція у приміщеннідержавної установи є насправдікрокомназустріч оборони цінностей. Наше завдання — тут, у Львові, святкуючилюдину, яка не пішла на компроміс з дияволом, а випромінювалалюбов, за яку їїще й карали, бути прикладом служіння людям і цінностям. Дякую, сестри, вам, щови є прикладом такого служіння, і ваша обитель є прикладом такого світла, яке має вести нас до перемоги» , — сказав Олег Березюк, позаштатнийрадникміськогоголови Львова.

Конференціязібрала в одному заліпредставниківрізнихмонашихЗгромаджень та мирян. Про головніособливостіконференціїрозповіла с. Андрея (Якимець), заступницяпровінційноїнастоятельки сестер служебницьНепорочноїДівиМарії.

«Конференціямає статус міжнародної і наукової, та має два первиннізавдання: за допомогою 5 основнихдоповідей, якібудутьозвучені, заслухані, ми сподіваємосяпоказати роль і значенняконкретноїісторичної особи, громадянкицьогоміста у якому ми живемо, виходячи з того, щоісторіюпишутьособистості, а не маси. А друга мета — показатицейзв’язок та певніісторичні і суспільно-історичніпаралелізламу ХІХ і ХХ століть, і вже того періоду, в якому ми живемо», — акцентувала с. Андрея Якимець.

БлаженнуЙосафату часто називаютьжінкою з великим серцем, бо вона не мала страху початищосьнове, щоранішеніхто не робив.

«Йосафатабуладужевідважною, і цявідвага, і довіра до Бога витісняливсілякі страхи. Адже коли вона стала першою сестрою Згромадження, то їйбулолишетрохи за двадцять. Але вона не бояласявчитисячогось нового і це давало дужедобрі плоди», — підсумувала с. Мирослава Яхимець, провінційнанастоятелька сестер служебницьНепорочноїДівиМарії в Україні.

Додамо, що після конференції в мерії, у Львівському органному залі, що на вул. С. Бандери, 8, відбулася урочиста академія до 150-ліття від дня народження і 100-ліття від дня переходу до вічно стіпреподобної матері Йосафати (Гордашевської).

Джерело: Фейсбук-сторінка Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії та Духовна велич Львова 

Новини