Великопосні реколекції в парафії св. апп. Петра і Павла

Великопосні реколекції в парафії св. апп. Петра і Павла

Від 11 до 14 квітня в монастирській парафії св. апп. Петра пройшли великопосні реколекції. Реколекційні науки виголосив о. Юліан Хомечко ЧСВВ, сотрудних з монастирcької парафії Вознесіння ГНІХ, м. Зололчів. Темою реколекційних розважань був стихпослання ап. Павла до Еф: «Гнівайтеся, та не грішіть…» (Еф 4, 26).

Реколектант підкреслив, що гнів зазвичай люди розуміють лише як гріх, який є коренем іншим гріхів і може призвести до різноманітних згубних наслідків для людини та її оточення. Посилаючись на святоотцівську традицію,  Катехизм УГКЦ (768) розрізняє три види гріха гніву: гнів який палає всередині, гнів, що виявляється у словах і вчинках та гнів, який горить тривалий час, як пристрасть веде до помсти,  зазначив проповідник. Також вірні роздумували і над темою прощення, як лік від таких видів гріха гніву.

Такожотець-реколекціоністзвернув увагу на те, що гнів містить у собі і позитивну емоцію.  Саме тому апостол Павло каже: «Гнівайтеся, та не грішіть…» (Еф 4, 26). Гнів може виникнути у людини як спротив проти зла, соціальної несправедливості (нп. Революція гідності), оборона якогось добра, а це вказує на небайдужість людини. Гнів може бути доброю силою, натхненням для того щоб розірвати ярма зла.

Всіх вірних реколектант заохотив до молитви та частого іспиту свого сумління, щоб позбутися руйнівної емоції гріха гніву.

Рекомендуємо прочитати книгу

Чемпен Гері. Гнів: як опанувати негативні емоції

Львів: Свічадо, 2009 р

Гнів – почуття, яке переживають усі без винятку, незалежно від віку чи професії. Пригадайте, коли ви востаннє відчували гнів. Пам’ятаєте, як вас образили, зробили вам зле? А як ви відреагували: гострим слівцем, лайкою, бійкою, чи ж затаїли образу глибоко в собі? Книга змусить вас пригадати безліч таких ситуацій із власного життя й по-новому їх оцінити.
Автор наочно демонструє, як часто ми переживаємо спалахи гніву і як мало знаємо про це почуття. Звідки походить гнів? Для чого він потрібен людині? Як доводить Гері Чемпен, гнів не є гріхом. Він є свідченням того, що ми створені за образом Божим. Більше того: гнів покликаний служити добру
.

Марія Меленчук

Новини