Вулицю у новозбудованому кварталі Дрогобича назвали на честь отця Софрона Яциківа

Вулицю у новозбудованому кварталі Дрогобича назвали на честь отця Софрона Яциківа

Новоствореній вулиці, яка розміщена у новозбудованому кварталі індивідуальних забудов в районі вул. Паркової, присвоїли назву імені отця з Дрогобича — ієромонаха Софрона Яциківа.
Відповідне рішення було прийнято під час сесії Дрогобицької міської ради у понеділок, 11 березня.
Як зазначив під час доповіді проекту рішення депутат міської ради, голова постійної з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, праці та соціального захисту населення ДМР Олег Дацюк, 8 березня цього року отцю Софрону Яциківу, який був одним із сподвижників будівництва церкви Вознесіння Господнього у Дрогобичі, виповнилося б 75 років.
     Довідка:
Ієромонах Софроній Симеон Яциків народився 8 березня 1944 року в с. Мости Городоцького р-ну. Таїнство хрещення та миропомазання прийняв у храмі св. арх. Михаїла с. Мости.
   Вічні обіти склав 3 жовтня 1976 року. Відтак навчався в підпільній семінарії у м. Львові.
Священичі священня прийняв з рук владики Софрона (Дмитерка) 27 жовтня 1991 року.
   Опісля отець Софрон був призначений на служіння в Дрогобич, до зруйнованих на тоді храму і монастиря Святих апостолів Петра і Павла. Варто додати, що священик займався відновленням споруд разом з ігуменом о. Лаврентієм (Любомиром Івасечком).
Упродовж 1992–2014 рр. ієромонах Софрон виконував душпастирське служіння в парафії Вознесіння Господнього м. Дрогобича, був капеланом Дрогобицько ї міськрайонної «Просвіти», постійно працював зі студентською молоддю в коледжах міста. Упродовж багатьох років щонеділі в ефірі ТРК «Алсет», а також у передачах радіо «Франкова земля» звучали його проповіді.
У Дрогобичі отець поринув у просвітницьку та душпастирську діяльність: викладав християнську етику в місцевих навчальних закладах, співпрацював із громадськими організаціями.
   Тоді виникла потреба засновувати нову парафію й будувати церкву. Стараннями о. Софрона, за підтримки громади Дрогобича й отців василіян постав храм Вознесіння Господнього. Парафія під проводом доброго пастиря о. Софрона розквітала: тут розпочалася катехизація, було створено Апостольство молитви, Марійську дружину, проводили реколекції та прощі.
Отець Софрон (Симеон) Яциків помер 25 вересня 2014 року в м. Дрогобичі на 71-му році життя, 47-му чернечого покликання, 23-му священнослужіння.
Новини