У Дрогобичі стартували зйомки фільму про винищення української інтелігенції у катівнях НКВС-КДБ

«Дрогобицька Голгофа» — саме під такою назвою у жовтні цього року на екрани вийде фільм, який відображатиме трагічну історію нашого народу і стане пересторогою щодо зазіхань наших сусідів поневолити Україну.

Кінострічка розповість усім і кожному про жахливу трагедію духовенства, інтелігенції, студентства Галичини в роки московсько-комуністичної окупації — 1939-1941 рр., 1944-1959 рр. А також максимально можливо екранізує тодішні тортури, через які пройшли справжні українці, потрапивши у катівню НКВС-КДБ, що була розташована у Дрогобичі на вул. Стрийській. Сучасники на місці колишньої катівні спорудили меморіальний комплекс «Тюрма на Стрийській», розміщений позаду факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій ДДПУ імені Івана Франка.

Також у фільмі «Дрогобицька Голгофа» буде представлено події, пов’язані з мученицькою смертю Дрогобицьких Блаженних Священномучеників – ієромонахів Чину св. Василія Великого Северіяна Бараника, Віталія Байрака та Якима Сеньківського.

Зйомки кінострічки стартували у вівторок, 27 серпня, та триватимуть до 5 вересня.

На відкриття початку зйомок фільму завітав і міський голова Дрогобича Тарас Кучма та заступник міського голови Василь Качмар.

Міський голова наголосив на важливості створення такої кінострічки, адже без знання минулого важко будувати щасливе майбутнє, і більше того, це допоможе нам, кожному, хто виконує свою роботу на місцях, в теперішній час усвідомлювати свою відповідальність перед майбутнім і минулим.

Зазначимо, що зйомки фільму відбуваються на основі театральної вистави, прем`єра якої відбулася у 5 березня 2017 року.

Автором сценарію є Тарас Метик – Заслужений журналіст України, режисер-постановник Олександр Король, ідея творчого задуму отця Івана Паньківа.

Загальна кошторисна вартість зйомок фільму складає 305 тис. грн. Завдяки участі у конкурсі проектів Департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА з обласного бюджету вдалося залучити 70 тис. грн. Для збору решти суми ініціативна група спільно з міською радою, за підтримкою до якої звернулись організатори зйомок фільму, закликали підприємців Дрогобича з проханням долучитися до створення документального фільму про комуністичні діяння у Дрогобичі, аби залучити решту коштів — 235 тисяч, а також зорганізувати безкоштовний транспорт, харчування знімальної групи та акторів та багато іншого.

За результатами зустрічі з підприємцями міста, яка відбулася 16 серпня, завдяки активності підприємців віднайти кошти на зйомки фільму вдалось одразу: нестачу суми у розмірі 235 тисяч гривень на екранізацію «Дрогобицької Голгофи» покрив благодійний фонд «Лагодич і сини». Решту підприємців також у міру можливості зголосились допомогти.

Прес-служба ДМР

 

 

Парафія