Євангеліє від Марії. День другий: Марія розв’язує вузли

Євангеліє від Марії. День другий: Марія розв’язує вузли

Усі ми маємо вузли у серці, прогрішення, переживаємо труднощі. Наш добрий Отець, який роздає ласку усім своїм дітям, хоче, щоб ми довірилися Марії, щоб Їй довірили вузли наших труднощів, вузли нашого зла, яке перешкоджає нам жити в єдності з Богом, щоб Він їх розв’язав та наблизив нас до свого Сина Ісуса. Це – правдиве значення образу.

Молитва до Марії, яка розв’язує вузли

Пресвята Маріє, повна Божої присутності впродовж усього Твого життя, Ти покірно прийняла Божу волю, і ворог ніколи не міг Тобі зашкодити. Разом із Твоїм Сином заступайся за нас в усіх наших труднощах; у всій простоті й терпеливості подай нам приклад як виходити з важких ситуацій у нашому житті. Будучи завжди нашою Матір’ю, направ наші взаємини, які єднають нас із Господом.

Свята Маріє, Божа Мати і наша Мати, Ти, яка з материнським серцем розв’язуєш наші вузли, що стискають наше життя, Тебе просимо, візьми у Свої материнські руки (поручаймо Марії вузол чи проблему, яку маємо на серці), щоб звільнити нас від вузлів збентеження, якими нас тривожить той, що є нашим ворогом.

За Твоєю ласкою, за Твоїм заступництвом, за Твоїм прикладом визволи нас від усякого зла, Богородице, і розв’яжи вузли, які перешкоджають нам єднатися з Богом, щоб звільнені від усякої розгубленості та помилок, довірити наші серця і служити Йому завжди в наших ближніх. Амінь.

Довіряймо себе Марії

Усі ми маємо вузли у серці, прогрішення, переживаємо труднощі. Наш добрий Отець, який роздає ласку усім своїм дітям, хоче, щоб ми довірилися Марії, щоб Їй довірили вузли наших труднощів, вузли нашого зла, яке перешкоджає нам жити в єдності з Богом, щоб Він їх розв’язав та наблизив нас до свого Сина Ісуса. Це – правдиве значення образу.

Діва Марія йде нам назустріч, тому що ми передаємо Їй ці вузли, а вона їх розв’яже один за одним. Тепер наближаймося до Неї. Споглядаючи Її, ви відкриєте, що більше не одинокі. Перед Нею ви забажаєте довірити Їй усі ваші переживання, ваші вузли; відтоді все зміниться. Коли я маю якусь трудність, то довіряю Їй. Не прошу, щоб це розв’язала, а тільки щоб це тримала у своїх руках і мені допомогла; як знак – майже завжди отримую троянду.

Марія завжди нас супроводжує

Марія дуже важлива в нашому житті. Вона нас завжди супроводжує в остаточних рішеннях, виборі покликання, тому що Вона супроводжувала свого Сина на Його шляху покликання, який був дуже важким і дуже болючим. Вона завжди нас супроводжує. Коли якийсь християнин мені каже, що не любить Богородиці, бо йому важко шукати Богородицю чи молитися до Богородиці, то я засмучуюся. Пригадую, як одного разу, майже сорок років тому, я був у бельгійському монастирі. І там була пара катехитів з дітьми – гарна родина університетських професорів. Вони дуже добре говорили про Ісуса Христа. Якось я сказав: «А набожність до Богородиці?». «Ми пройшли цей етап. Ми настільки знаємо Ісуса Христа, що не маємо потреби в Марії». І тут я подумав: «Ага… бідні сироти!». Це так, правда? Тому що християнин без Богородиці – сирота. Тому що християнин без Церкви – сирота. Християнин має потребу в тих двох Жінках, двох Жінках-Матерях, двох Жінках-Дівах: Церкві та Марії. І щоб провести «тест» на справжнє християнське покликання, необхідно спитати себе: «Які мої взаємини з цими двома Матерями, яких я маю?» Із Матір’ю Церквою і матір’ю Марією. Це не «побожна» думка, ні, це чисте богослов’я. Які мої взаємини з Церквою, з моєю матір’ю Церквою, зі святою ієрархічною матір’ю Церквою? І які мої взаємини з Мамою, моєю Матір’ю? Це дуже добре. Не залишайте її ніколи і не йдіть самі.

Ласкавість Матері

Що стосується життя, то Марія завжди вчить нас дбати про нього. Однак потрібно піклуватися про нього з тією ніжністю, з якою дбала вона від моменту зачаття до останнього подиху. Дбати про внутрішнє життя, сіяти надію! Народ, який опікується життям, є сіячем надії! Дбати про життя дітей та людей поважного віку – дві крайні точки життя. Народ, який не дбає про своїх дітей і людей поважного віку, є народом, який занепадає; особливо треба дбати про дітей та людей поважного віку, бо в них – майбутнє народу. Про дітей – тому що вони майбутнє батьківщини. Про людей поважного віку – тому що вони скарб мудрості, яка передається іншим. Сила і мудрість. Дбати про життя – це сіяти надію. Марія дбала про Ісуса від маленького і дбає також про нас, бо ми є Її дітьми від народження.

† Папа Франциск

Духовність