Свято Провінції Найсвятішого Спасителя

Свято Провінції Найсвятішого Спасителя

20 серпня 2020 року в монастирі св. Онуфрія у Львові відбулись святкування патронального свята Провінції отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні.

Участь у святкуванні взяли отці дрогобицького монастиря: ігумен Йосиф Кралька, ЧСВВ, Григорій Анастасин, ЧСВВ, і Роман Шуп’яний, ЧСВВ.


У структурі Василіянського чину святого Йосафата розподіл на Провінції є основою, фундаментом життєдіяльності чину. Провінція є цілісною структурною одиницею, в якій відбувається повний цикл виховання, навчання, духовно-пастирської діяльності та спільного чернечого життя. Кожну провінцію очолює Протоігумен, обраний на капітулі, який, разом із своїми радниками та іншими помічниками, несе службу головного настоятеля, який призначає настоятелів усіх монастирів, а ченці зобов’язані виявляти послух силою чернечого обіту. Провінція Найсвятішого Спасителя своє головне свято пов’язує із празником Преображення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Спільне відзначення свята Провінції є засвідченням єдності Василіянського чину, святої Церкви, а також взаємним підбадьоренням отцям і братії для жертовної праці голошення Євангелія для добра Церкви й українського народу.

Галицька провінція Найсвятішого Спасителя створена у 1780 році на теренах, які внаслідок розділу Речі Посполитої опинилися в Австрійській державі. На жаль, на землях, які відійшли до Московщини, Василіянський чин був повністю знищений, і так Галицька провінція залишилась єдиною спадкоємицею спадщини Чину святого Василія Великого в нашій Церкві. А після Добромильської реформи 1882 року молоді василіяни розпочали місію для українців за океаном, де були створені нові провінції чину – Канадська, Бразильська, Американська, Аргентинська – і так Галицька провінція стала матірною для новостворених. Під час радянської окупації отці Василіяни жили і працювали у підпіллі, а після проголошення незалежності України Галицьку було перейменовано як Провінцію отців Василіян Найсвятішого Спасителя.

Божественну літургію в монастирі святого Онуфрія очолив Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ, йому співслужили Провінційний вікарій о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, настоятелі та численні священики Провінції.

Проповідь про історичний шлях та значення Галицької Провінції Найсвятішого Спасителя виголосив о. Єронім Грім, ЧСВВ, віце ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського. Після Святої Літургії о. Протоігумен Йоан Школик ЧСВВ привітав усіх ченців зі святом, подякувавши Богові за Його милосердну опіку над Провінцією протягом століть і заохотивши ченців продовжувати місію, яку започаткували і провадили наші славні попередники. Вітаємо всіх ченців Провінції Найсвятішого Спасителя і бажаємо здоров’я миру та наснаги в чернечому подвигу та свідченні істини Христового Євангелія.

За матеріалами osbm.in.ua

Новини Обране