Марійська Дружина

Історія Марійських організацій почалася в ХVІ столітті, коли в 1563 році молодий учитель Римської колегії Іван Лейніс організував першу Марійську дружину з учнів колегії, які назвали себе «Лицарі Марії» і виконували місію оборонців Церкви і Матері Божої. Ця Марійська дружина стала матірною для усіх інших організацій, які створювались за її прикладом. Пізніше Папа Бенедикт ХІV дозволив відповідні Марійські організації для жінок, шляхтичів, міщан, вчителів, богословів, адвокатів, лікарів, селян, окремі для юнаків і дівчат.

Марійські організації мають глибокі історичні корені і традиції в Україні. Зі словами «Дружинник Марії» пов’язана жива гаряча віра, незалежність характеру, висока духовність, побожність та пошанування Пречистої Діви Марії. Марійські дружини на українських землях почали створюватись в ХVІІ столітті, й ця історія тісно пов’язана з іменем митрополита Йосифа Венямина Рутського. Найперше вони появились при монастирях і школах чину св. Василія

Великого. Називались по-різному: дружини, конгрегації, товариства, але суть одна й та ж. Й це були не тільки Марійські дружини учнів та молоді, але й дорослих.

Ренесансом Марійського руху можна вважати кінець ХІХ – початок ХХ століть. Велика Марійська дружина була організована тоді при Богословській семінарії, з 1918 року відоме Марійське товариство молоді при церкві Онуфрія у Львові.

У 1937 році Божому був організований загальний з’їзд всіх Марійських дружин Галичини. На ньому було понад двадцять тисяч учасників – представників 259-ти Марійських організацій Галичини. На з’їзді виступав Митрополит Андрей Шептицький і сам брав активну участь в його організації.

30–31 травня 2009 року Божого у Львові було проведено другий (після 1937 р.Б.) З’їзд Марійських спільнот УГКЦ Львівської Архиєпархії,який приніс своїрясні плоди – було засновано новіМарійські осередки на багатьохпарафіях нашоїЦеркви, де молоді і старшіособи,хлопці і дівчата,чоловіки і жинки –марійці є активними і ревними апостолами.

Зібрання проводяться кожної п’ятниці о год 18:00

Провідник о. Роман Шупяний ЧСВВ

тел. 067-264-3464