Вівтарна Дружина

«Співучасть у церковному богослужінні – це найголовніше джерело надприродного життя. Зв’язок, що лучить душу з Церквою, а через неї з Христом, проявляється найбільше у співучасті людини в церковних богослужіннях, а участь у них найбільше спричиняється до розвитку надприродного життя…» (Митр. Андрей Шептицький)

Від часів раннього християнства, учні Ісуса збирались на служіння Божественної Літургії: на молитву й ламання хліба (Дії 2:42) по домівках, а в часи переслідувань – у печерах та на місцях поховань мучеників. В часі таких богослужінь священику завжди допомагали (прислуговували) миряни, а особливо молоді хлопці, які тягнулися до наслідування Христа в такий спосіб.

Сьогодні часто бачимо у наших храмах в часі богослужінь молодих хлопців у літургійному одязі (дальматиках), які при- слуговують священнослужителям і своєю присутністю та служінням величають Господа Бога на зразок ангельських чинів. Ці хлопці є членами Вівтарної Дружини – вони проходять на- вчання при храмі, дбають про чистоту свого серця і отримують окреме благословення від священика для того, щоб перебувати біля вівтаря, немов Христові вартові. Звідси по- ходить і назва – вівтарники, ті що стоять при вівтарі, біля «святая свя- тих» – кивоту, де зберігаються Святі Тайни Тіла і Крові Ісуса Христа.

Вівтарна Дружина є спільнотою, яка має на меті плекати в молодих хлопцях правдиву побожність, любов до Господа нашого Ісуса Христа та Його святої Церкви. Члени Вівтарної дружини пізнаючи Господа Бога і Його волю через служіння у Церкві, відкривають потенціал свого молодечого життя: стають добрими християнами, добрими батьками, добрими сумлін- ними працівниками, а дуже часто й добрими священиками чи монахами. Для ефективного формаційного процесу Вівтарна Дружина зустрічається щотижня. Під час зустрічі хлопці-вівтар- ники мають спільну молитву, навчаються християнської науки, пізнають Божі правди, вчаться засад для морального життя, читають Святе Письмо, переглядають християнські фільми.

У Вівтарну дружину має можливість прийти кожен охочий хлопець віком від 7 років, який є спраглий пізнання живого Бога і хоче сповнити Божу волю у своєму житті.

Вівтарна дружина – це одна з найважливіших спільнот для Церкви, оскільки є неначе кузнею нових покликань до священства і монашества.

Зібрання проводяться кожної суботи о год 11:00 перша група і 15:30 друга група.

Провідник о. Юстин Борис

тел. 098-294-3662